Sekretariatet i Coding Pirates

Sekretariatet har beliggenhed i Odense, hvor de administrative opgaver og rådgivende funktioner varetages

Sekretariatets medarbejdere varetager den daglige drift af Coding Pirates’ forskelligartede aktiviteter. Dette indebærer blandt andet administration, planlægning og kommunikation. En anden vigtig opgave er, at yde rådgivning, sparring og samarbejde til foreningens mange medlemmer og understøtte medlemsdemokratiet. Sekretariatet har også til opgave at kvalificere og implementere hovedbestyrelsens indsats for at udvikle fællesskabet i Coding Pirates.

Har du eller din lokale forening/afdeling en historie, så er du velkommen til at kontakte os ved at sende en mail på kontakt@codingpirates.dk.

Nedenfor finder du en oversigt over sekretariatets medarbejdere og deres opgaver.

 

Kontakt sekretariatet

Generelle henvendelser til sekretariatet sendes via mail: kontakt@codingpirates.dk
For medlemmer af Coding Pirates er det også muligt at kontakte sekretariatet på Slack.

Åbningstider

Mandag-torsdag: kl. 9.00-16.00
Fredag: kl. 9.00-13.00

Medarbejdere

Michael Gylling Nielsen

Michael Gylling Nielsen

Sekretariatsleder

Mail: michael@codingpirates.dk
Slack: @michael

Camilla Benkjær Johansen

Camilla Benkjær Johansen

Kommunikationsmedarbejder

Mail: camilla@codingpirates.dk
Slack: @camillabenkjaer
Jakob Vest Hansen

Jakob Vest Hansen

Projektleder, Piratskibet

Mail: jakobvest@codingpirates.dk
Slack: @vesti 

 

Birgitte Bernth

Birgitte Bernth

Økonomi- og administrationsmedarbejder

Mail: birgitte@codingpirates.dk
Slack: @birgitte 

Søren Jensen

Søren Jensen

Event- og kommunikationsmedarbejder

Mail: soeren@codingpirates.dk
Slack: @soeren
Nikolai Elmer

Nikolai Elmer

Projektleder, Frivillighedsprojektet

Mail: nikolai@codingpirates.dk
Slack: @elmer 
Kristoffer Rath Hansen

Kristoffer Rath Hansen

IT-support og administration

Mail: kristoffer@codingpirates.dk
Slack: @lakridserne

 

Nina Nyenstad

Nina Nyenstad

Event- og kommunikationsmedarbejder

Mail: nina@codingpirates.dk
Slack: @nina

Coding Pirates Denmark
Sverigesgade 20, 1. sal
5000 Odense C
kontakt@codingpirates.dk
+ 45 27 83 65 25

CVR: 35552316

Sekretariatets telefontider:
Mandag-torsdag kl. 9.00-16.00
Fredag kl. 9.00-13.00