Coding Pirates Sekretariat

Sekretariatet har beliggenhed i Odense, hvor de administrative opgaver og rådgivende funktioner varetages

Sekretariatets medarbejdere varetager den daglige drift af Coding Pirates’ forskelligartede aktiviteter. Dette indebærer blandt andet administration, planlægning og kommunikation. En anden vigtig opgave er, at give rådgivning, sparring og samarbejde til foreningens mange medlemmer og understøtte medlemsdemokratiet. Sekretariatet har også til opgave at kvalificere og implementere hovedbestyrelsens indsats for at udvikle fællesskabet i Coding Pirates.

Har du eller din lokale afdeling en historie, så er du velkommen til at kontakte os ved at sende en e-mail på kontakt@codingpirates.dk.

Nedenfor finder du en oversigt over sekretariatets medarbejdere og deres opgaver.

 

Kontakt sekretariatet

Generelle henvendelser til sekretariatet sendes via e-mail: kontakt@codingpirates.dk
For medlemmer af Coding Pirates er det også muligt, at kontakte sekretariatet på Slack.

Åbningstider

Mandag-torsdag: kl. 8:00-16:00
Fredag: kl. 08:00-13:00

Medarbejdere

Michael Gylling Nielsen

Michael Gylling Nielsen

Sekretariatsleder

E-mail: michael@codingpirates.dk
Slack: @michael

Janni Kristensen

Janni Kristensen

Kommunikationsmedarbejder

E-mail: janni@codingpirates.dk
Slack: @janni

 

Pia Buch-Madsen

Pia Buch-Madsen

Frivilligkoordinator

E-mail: pia@codingpirates.dk
Slack: @pia

 

 

Kristoffer Rath Hansen

Kristoffer Rath Hansen

IT-support og administration

E-mail: kristoffer@codingpirates.dk
Slack: @lakridserne

 

Birgitte Bernth

Birgitte Bernth

Økonomi- og administrationsmedarbejder

E-mail: birgitte@codingpirates.dk
Slack: @birgitte

 

Nina Nyenstad

Nina Nyenstad

Event- og kommunikationsmedarbejder

E-mail: nina@codingpirates.dk
Slack: @nina

 

 

Jakob Vest Hansen

Jakob Vest Hansen

Projektleder

E-mail: jakobvest@codingpirates.dk
Slack: @vesti

 

 

Coding Pirates Danmark

Sverigesgade 20, 1

5000 Odense C

kontakt@codingpirates.dk